KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12872165
*
nr 1287 2165
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Etsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 november 2019
kl 18:53:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/11 10:36:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Läs mer om Jorgo Krallis
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jorgo krallis
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
*
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Läs mer om Jorgo Krallis
nr 1287 2165
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Etsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/11 10:36:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Jorgo Krallis
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Jorgo Krallis
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik jorgo krallis
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19